TOP 5 książek o zakładach sportowych. Nie gwarantują wygranej, ale przydadzą się

#Po prostuProSport przedstawia Państwu pięć najciekawszych książek o zakładach bukmacherskich.

Czy jest wiele książek poświęconych zakładom sportowym? Jest ich naprawdę dużo.

Czy da się po spożyciu jak największej ilości tych produktów zostać zawodowym graczem i zrujnować przynajmniej jednego, mniej lub bardziej dużego bukmachera? Musimy cię rozczarować, ale nie.

Sama literatura nie wystarczy, aby opanować tak złożoną rzecz, jak sztuka obstawiania zakładów sportowych. Książka może poprowadzić nowicjusza w zakresie podstawowych zasad obstawiania, terminologii, strategii i innych ciekawych chwytów teoretycznych, ale tylko szczęście i ciągła praktyka uczynią go doświadczonym graczem.

Prawda stara jak świat znana jest każdemu: każdy sport jest nieprzewidywalny (i na tym polega jego piękno). W związku z tym nic w zakładach bukmacherskich nie gwarantuje stuprocentowego zwycięstwa, łącznie z książkami o zakładach sportowych.

Nie oznacza to jednak, że tego rodzaju literatura jest bezużyteczna. Zupełnie nie. Może wiele nauczyć żądnych zysków nowicjuszy lub dać świeże pomysły doświadczonym, stałym bywalcom bukmacherów. Dlatego też oczywiście recenzowane są najlepsze książki o zakładach sportowych.

Przygotowaliśmy pięć, naszym zdaniem, najbardziej przydatnych prac na ten temat.

  • Maksym Pokrowski. „Sport i pieniądze”

W połowie 2000 roku dzieło Maksyma Pokrowskiego stało się pierwszym rosyjskojęzycznym hitem na temat zakładów. Dlaczego? To proste – w tamtych latach na terytorium Rosji (i całej przestrzeni poradzieckiej) w ciągu dnia nie można było znaleźć żadnych informacji o stawkach „wielkich i potężnych”.

Ta pionierska książka jest świetna dla nowych graczy. Znajdziesz w nim wiele strategii i technik obstawiania, a także wskazówki od odnoszących sukcesy obstawiających. Swoją drogą doświadczeni „obstawiający” również mogą się stamtąd czegoś nowego nauczyć – nie bez powodu praca ta od chwili jej wydania niezmiennie pojawia się w niemal każdej topowej książce o zakładach sportowych.

  • Jerzego Millera. „Profesjonalny gracz”

Jeden z odnoszących największe sukcesy amerykańskich capperów, George Miller, dzieli się w tej pracy żmudną pracą, którą on i jego koledzy muszą wykonać w procesie „rodzenia” niezwykle wiarygodnych prognoz zakładów sportowych.

W „Professional Player” nacisk położony jest na futbol amerykański, ponieważ jest to sport, w którym specjalizuje się Miller. Jednak wiedzę zdobytą w tej książce można śmiało wykorzystać przy obstawianiu zakładów na piłkę nożną, koszykówkę, hokej, tenis itp.

Nate Silver jest znanym analitykiem baseballu w Stanach Zjednoczonych. Specjalizuje się jednak nie tylko w sporcie. W wyborach prezydenckich w USA w 2008 roku opracowany przez Silvera system prognostyczny z powodzeniem przewidział wyniki głosowania w 49 z 50 stanów, a cztery lata później – absolutnie we wszystkich regionach kraju!

W 2012 roku ukazała się jego książka „Sygnał i szum”, która później stała się bestsellerem. Ta dość obszerna praca zawiera wiele przykładów z życia wziętych i dotyka nie tylko udanych zakładów, ale także całego procesu prognozowania ze wszystkimi jego subtelnościami. Uczy gromadzenia informacji, ich analizy i wykorzystania w obstawianiu stosunkowo szerokiej gamy wydarzeń – sportowych, politycznych, gospodarczych itp.

Dlatego też dzieło to zasługuje na uwagę nie tylko graczy, ale także osób, które związały swoje życie z giełdą czy handlem.

Wśród książek o zakładach bukmacherskich znalazło się miejsce nie tylko dla początkujących, ale także na unikalne materiały do ​​„szkolenia zaawansowanego” w zakładach sportowych. Do głębszego zrozumienia tej ścieżki odpowiednie jest na przykład „Równanie sukcesu” Michaela Mauboussina.

Ponownie, w tej książce autor porusza nie tylko zakłady bukmacherskie, ale przypisuje im się ważne miejsce. W szczególności Mauboussin porusza temat, że sport nie stoi w miejscu, a wręcz przeciwnie, dość szybko się rozwija, a to niezmiennie wpływa na zakłady bukmacherskie – z roku na rok stają się one znacznie trudniejsze pod względem prognoz i analiz, a w takich warunkach Rola szczęścia wzrasta jeszcze bardziej.

I na koniec, dla urozmaicenia, możesz dodać do listy coś artystycznego. „Ostatni ekspres” ukazał się w 2016 roku dzięki słynnemu rosyjskiemu tłumaczowi kontrkultury Alexowi Kerveyowi i kijowskiemu pisarzowi Dmitrijowi Fakowskiemu, który określił ich dzieło jako „historię sportową”.

Praca opowiada o codziennym życiu niezbyt szczęśliwego i niezwykle przesądnego gracza, który liczy na „ekspres swojego życia”, który powinien przynieść mu duży jackpot. Ta książka raczej nie nauczy Cię obstawiania zakładów sportowych, ale obstawiającym prawdopodobnie się spodoba – w niektórych momentach możesz, jak to mówią, „złapać żart”.

Opinie