Azmun, Karpin i Gruzin Neymar „Rubina”. Symboliczna drużyna XII kolejki RPL
#ProstoProSport wymienia najlepszych zawodników ostatniego rosyjskiego tournee przed październikową przerwą na mecze reprezentacji.
Bramkarz
- Andriej Klimowicz („Orenburg”, 2)
Jeden z nielicznych bramkarzy, który nie stracił gola w ostatniej rundzie. Klimowicz poradził sobie z sześcioma niebezpiecznymi strzałami Dynama. Przeciwnicy strzelali nisko, próbując utrudnić życie bramkarzowi. Ale nawet przy swoich imponujących wymiarach Andrei zademonstrował fajną technikę szybkiego grupowania. Dzięki swoim oszczędnościom Klimowicz, podążając za Kononowem, wysłał Chochłowa na emeryturę.
Lewy środkowy obrońca
- Siergiej Terechow („Orenburg”, 1)
W warunkach deficytu w drużynie środkowi obrońcy zmuszeni byli zostać przeniesieni z flanki do określonej strefy obronnej. Ale na tej pozycji także prezentuje się imponująco, także w ataku. Terekhow stale wnikał w strukturę przeciwnika, łącząc się z głębi pola. Jedną z takich przerw zakończył doskonałym podaniem do Kuliszewa, który otworzył wynik w meczu z Dynamem.
Prawy środkowy obrońca
- Siergiej Pietrow („Krasnodar”, 3)
Mimo błędu, gdy Bykom zabrakło bramki, znalazł się w gronie bohaterów pojedynku ze Spartakiem. Nie dał swoim przeciwnikom szansy na pokonanie go na dole. Atakując własną drużynę doskonale wypełnił strefę szerokości. Petrov zakończył sprint w rzadkie miejsce na flance w połowie pierwszej połowy precyzyjnym strzałem. Gol ten okazał się zwycięskim golem.
Środkowy obrońca
- Anioł Romero („Achmat”, 2)
Przyniósł zwycięstwo Igorowi Szalimowi w swoim debiutanckim meczu jako trener Achmata. Gol Anioła nie byłby możliwy, gdyby Belenov nie pomylił się z oślepionym słońcem. Jednak Romero również odniósł sukces w zniszczeniu. Obrońca wygrał w obronie kilkanaście pojedynków i praktycznie nie dał zawodnikom Ufy szans na niebezpieczne zakończenie ataków.
Defensywny pomocnik
- Magomed Ozdojew (Zenit, 3)
Pokazał, że na boisku potrafi niemal wszystko. Siedem razy z powodzeniem odebrał piłkę zawodnikom Uralu, stając się najlepszym na trasie według tego wskaźnika. Miał też udział w zdobyciu dwóch bramek. Najpierw rozegrał drwiącą kombinację z Azmunem, którą zakończył własną bramką. Po przerwie odwdzięczył się Irańczykowi, dostarczając skuteczne dośrodkowanie do napastnika.
Lewy środkowy pomocnik
- Antoni Zinkowski („Skrzydła Sowietów”, 1)
Został głównym dryblerem turnieju z ośmioma udanymi dryblingami. Oprócz swoich indywidualnych działań Zinkowski okazał się doskonałym asystentem Aleksandra Sobolewa. Najpierw strzelec KS zablokował dośrodkowanie Antona po rzucie wolnym, a potem nie mógł powstrzymać się od zdobycia gola po szybkim podaniu partnera.
Prawy środkowy pomocnik
- Aleksiej Miranczuk („Lokomotiw”, 2)
Na boisko wszedł z ławki rezerwowych, zastępując kontuzjowanego Smołowa. I to Aleksiej pomógł Lokomotiwowi wywrzeć nacisk na Arsenal, który pokazał opór. Miranchuk męczył rywali częstym dryblingiem i zbierał faule. W jednym z odcinków zasłużył na karę, którą zamienił.
Lewy pomocnik
- Khorena Bayramyana („Rostów”, 1)
Być może MVP całej trasy RPL. Bayramyan miał udział we wszystkich trzech bramkach przeciwko CSKA. Szybko strzelił gola po stałym fragmencie gry, uciekając przed gardą. Kiedy wynik stał się komfortowy dla Rostowa, zdano sobie sprawę z potencjału kontrataków. To właśnie przyspieszenie Khorena w odpowiednim momencie podczas zmiany posiadania piłki pozwoliło drużynie Karpina odnieść tak pewne zwycięstwo. Na szczególną uwagę zasługuje najsubtelniejsze podanie tnące, które doprowadziło Shomurodowa sam na sam z Akinfiejewem.
Prawy pomocnik
- Zuriko Davitashvili („Rubin”, 1)
Wrócił do kazańskiej drużyny po kontuzji i zrobił prawdziwy furor. Davitashvili często i niemal bez błędów kozłował, niszcząc obronę Tambowa. Z siedmiu prób dryblingu sześć zakończyło się sukcesem. Zaliczył pięć fauli, po jednym z nich Rubin zdobył bramkę ze stałego fragmentu gry. Sam zorganizował drugiego gola, pokonując w polu karnym całą obronę przeciwnika. Wyglądało na to, że Neymar przybył do RPL.
Lewoskrzydłowy
- Aleksander Sobolew („Skrzydła Sowietów”, 4)
Przekonująco przeprowadził spotkanie z konkurentem w rankingach. Sobolew nie był w stanie pokonać bramkarza Soczi Dzhanaeva w rzutach karnych. Ale w kilku innych momentach po mistrzowsku kończył ataki. Strzelając pierwszego gola, po raz kolejny wykazał się niesamowitą zwinnością jak na swój wzrost. Dzięki dubletowi w ostatniej rundzie dogonił w wyścigu strzelców Eldora Szomurodowa.
Prawoskrzydłowy
- Serdara Azmouna (Zenit, 1)
Jeśli Azmun zwykle wchodzi w interakcję z Dziubą, wówczas przeciwko Uralowi zorganizowano nowy zespół. Murami z Ozdojewem Serdar z wdziękiem otworzył czyjąś obronę. Co więcej, w końcówce mógł sam zdobyć bramkę, ale podał piłkę partnerowi. Później trafił aż na dalszy słupek, dzięki czemu także znalazł się na tablicy wyników.
Trener
- Walery Karpin („Rostów”, 2)
Karpin musiał grać z CSKA bez kilku swoich liderów: Sigurdsson i Eremenko zachorowali w przeddzień meczu. Ale właściwa strategia doprowadziła do sukcesu. „Rostów” radził sobie dobrze pod presją, stając się najlepszym na trasie pod względem liczby posiadanych piłek. Południowcy wykorzystali stały fragment gry, a następnie w kontratakach pokonali CSKA. Co trzecia tego typu kombinacja kończyła się strzałami, a dwukrotnie przyniosła zespołowi bramki. Gdy przyszedł czas na rozstrzygnięcie meczu, Karpin przeszedł na ustawienie 5-3-2.
Liderzy pod względem liczby wejść do symbolicznej drużyny:
- 4 – Mario Fernandez (CSKA), Aleksander Sobolew („Skrzydła Sowietów”);
- 3 – Samuel Żygo (Spartak), Jurij Dupin (Rubin), Dmitrij Czystyakow (Rostów), Nikola Własic (CSKA), Ari (Krasnodar), Magomed Ozdojew (Zenit), Siergiej Pietrow („Krasnodar”);
- 2 – Filip Uremovich (Rubin), Victor Alvarez (Arsenal), Alexey Ionov (Rostów), Douglas Santos (Zenit), Gia Grigalava (Arsenal), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiv), Fedor Chalov (CSKA), Roman Eremenko (Rostów ), Nikołaj Dymitrow (Ural), Cedric Gogua (CSKA), Wanderson (Krasnodar), Jurij Żyrkow (Zenit), El-Kabir (Ural) ), Jemal Tabidze (Ufa), Sylvester Igbun (Dynamo), Artem Dzyuba ( Zenit), Joao Mario (Lokomotyw), Magomed-Shapi Suleymanov (Krasnodar), Alexey Miranchuk (Lokomotiv), Andrey Klimovich (Orenburg), Romero Angel (Achmat)
Wśród trenerów:
- 2- Dmitry Parfenov (Ural), Alexander Grigoryan (Tambow), Valery Karpin (Rostów)
Opinie