Skandaliczny sportowiec Wiaczesław Datsik, dlaczego trafił do więzienia, przez kogo i w jaki sposób został skazany?

Wiaczesław Datsik, nazywany „Czerwonym Tarzanem”, to kontrowersyjna postać w MMA. Swoją sławę zawdzięcza bardziej głośnym skandalom niż osiągnięciom sportowym. Pomimo swoich umiejętności walki Datsik nie cieszy się powszechnym uznaniem w społeczności MMA. Jego niekonwencjonalne zachowanie, niezwykła osobowość i rozmaite sprzeczności przyciągały szczególną uwagę rosyjskiej opinii publicznej i mediów. Opinie na jego temat były podzielone; niektórzy uważają go za czarującego, inni uważają go za problematyczny.

Wiaczesła Datsik z dziewczyną

Wczesne lata i młodość

Wiaczesław Datsik urodził się w 1980 roku w mieście Slantsy w obwodzie leningradzkim w Rosji. Jego wczesne lata były trudne, naznaczone walkami w systemie szkolnym i zaangażowaniem w lokalne konflikty. To zachowanie doprowadziło do tego, że był monitorowany przez wydział policji dla nieletnich, jednak rozwiązanie to nie rozwiązało jego podstawowych problemów. Społeczeństwo często określa niespokojną młodzież mianem „sprawiających kłopoty”, ignorując jej człowieczeństwo. Jeśli podchodzisz do historii Datsika ze współczuciem, widzisz, że młodemu człowiekowi brakuje wsparcia i wskazówek.

Początek kariery sportowej

Przybycie Wiaczesława Dacika do zawodowych sztuk walki było spowodowane jego determinacją i pasją do judo i taekwondo. W 1999 roku w decydującym meczu spotkał się z białoruskim zawodnikiem Andriejem Arłowskim. Datsik wygrał samą siłą i agresją, demonstrując swój brak umiejętności technicznych. Mimo że Datsik jest uważany za wielkiego sportowca, nie zdobył ani jednego ważnego tytułu, co podkreśla jego walkę o przekształcenie naturalnego talentu w stały sukces. Jego historia podkreśla, że ​​prawdziwa wielkość w sportach walki wymaga mistrzostwa technicznego, strategii i siły psychicznej. Podróż Datsika ilustruje wpływ surowej determinacji w sporcie.

Na ringu w rękawiczkach Wiaczesław Datsik

Skandale wokół sędziów i dyskwalifikacje

Po zwycięstwie nad Orłowskim zachowanie Datsika uległo pogorszeniu. Angażował się w prowokacje, maltretował urzędników i werbalnie atakował przeciwników. Jego zachowanie doprowadziło do zawieszenia w kilku meczach. Mimo to w 2001 roku odniósł swoje ostatnie zwycięstwo nad Safarowem. Działania Datsika po Orłowskim podkreślają potrzebę opanowania i profesjonalizmu w sporcie.

Grupy przestępcze

Brutalna siła Datsika i lekceważenie prawa doprowadziły go do przyłączenia się do okrytego złą sławą gangu przestępczego w Petersburgu, który rozpoczął serię napadów na sklepy z telefonami komórkowymi. Po nieuniknionym aresztowaniu Datsik udawał szaleńca i w latach 2007–2010 przebywał w szpitalu psychiatrycznym. Jednak sportowiec w końcu uciekł i korzystając ze swojego doświadczenia, okradł kolejny sklep z telefonami komórkowymi, tym razem uzbrojony w pistolet. Następnie przekroczył granicę rosyjską i uciekł do Norwegii, być może wierząc, że norweskie więzienia będą dla niego bardziej odpowiednie. Tam oddał się w ręce policji, jednak próba przedstawienia się jako więzień polityczny nie powiodła się. Został skazany na osiem miesięcy więzienia za nielegalne posiadanie broni palnej. Co ciekawe, norwescy lekarze ze szpitala psychiatrycznego nie stwierdzili u rosyjskiego sportowca żadnych oznak choroby psychicznej, uznając go za zdrowego psychicznie.

Wiaczesław Datsik za kratkami

Powrót do ojczyzny i nowe aresztowanie

Ostatecznie Datsikowi nie udało się uniknąć kary w ojczyźnie i groziło mu pięć lat więzienia. Po wyjściu na wolność w 2016 roku Datsik znalazł się w centrum nowego konfliktu: w nocy 18 maja wraz ze swoimi wspólnikami przeprowadził rewizję w nielegalnym burdelu na Wyspie Wasiljewskiej, nakazując pracownikom i klientom rozebranie się do naga i eskortując ich do posterunek policji. Tej samej nocy Datsik uszkodził również mienie w hotelu, wyłamując drzwi i atakując osobę w środku.

Konsekwencje i nowe bitwy

Wiaczesław Datsik i Dos Santos

Historia Datsika i jego wieloletniego rywala Aleksandra Emelianenko od wielu lat fascynuje fanów sztuk walki. Po spornej batalii prawnej Datsik został skazany na 3,5 roku więzienia. Jednak w lutym 2019 roku sąd apelacyjny oddalił sprawę ze względu na upływ terminu przedawnienia. Aleksander Emelianenko zareagował lekceważąco, sugerując walkę w wagonie metra z odłamkami szkła przyklejonymi do kostek, co podkreślało ich zaciekłą rywalizację. Wrogość nasiliła się, gdy Emelianenko został skazany na karę więzienia za napaść na tle seksualnym na gospodynię. Datsik obiecał „zrehabilitować gwałciciela”, co jeszcze bardziej podsyciło ich wrogość. Pomimo fizycznego upadku Datsika, rywalizacja pozostaje. Zamierza wrócić i wyrównać rachunki z Emelianenko. 25 marca 2023 roku Wiaczesław Datsik walczył z Geronimo Dos Santosem, którego pokonał przez nokaut według zasad kickboxingu.

Co sądzisz o Wiaczesławie Datsiku?
Pozytywnie, jest dobrym człowiekiem
100%
Negatywnie, jest problematyczny
0%
Neutralny
0%

Opinie