Biografia Denise Hermann i jej droga w biathlonie

Biathlonistka Denise Hermann urodziła się 20 grudnia 1988 roku w mieście Aue-Bad Schlema w Saksonii. Czarnobyl spędziła w Boka, gdzie dziewczyna odkryła sporty zimowe i zaczęła jeździć na nartach w gimnazjum w Aberriesenthal. Jedna z sióstr Denise, Nadine, osiągnęła dobre wyniki w swojej karierze. W 2015 roku zdobyła brązowy medal w sztafecie na Mistrzostwach Świata Juniorów w narciarstwie almaty, a w 2017 roku została mistrzynią Niemiec w biegu normalnym na 2,5 km. W zeszłym roku zadebiutowała w Mistrzostwach Świata, plasując się w ogólnej dwudziestce najlepszych.

Życie

Życie osobiste

natura

We wciągającej opowieści o miłości i pasji Denise spotyka swoją bratnią duszę w Thomasie Weeksie, którego bliskie powiązanie ze światem sportu dodaje szczególnego smaku tej romantycznej historii. Były narciarz, który w 2020 roku zakończył pełną sukcesów karierę, pozostawił ślad w historii Mistrzostwami Świata Juniorów uwieńczonymi zasłużonymi wyróżnieniami. W 2018 roku przeszedł do historii, zostając mistrzem kraju w biegu na 15 km stylem klasycznym, a w 2022 roku sprostał wyzwaniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Kierowani pasją do wyczynów sportowych Denise i Thomas postanowili przypieczętować swoją miłość w małżeństwie, ogłaszając swój ślub. Nie zapominając podzielić się swoim szczęściem ze światem, zamieścili świąteczne zdjęcia na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Własność społeczna Twittera, Facebooka i Instagrama stała się cechą charakterystyczną Herrmann and Weeks. Gwiazda regularnie aktualizuje swoje platformy społecznościowe świeżymi zdjęciami; wierni fani z entuzjazmem śledzą sukcesy tej dynamicznej sportowej pary.

Do wielu zainteresowań tej saksońskiej piękności należy muzyka, robienie na drutach i wspinaczka górska. W rzadkich chwilach odpoczynku od intensywnych treningów Denise Herman spędza czas z przyjaciółmi, podbija wody na kajaku i wyrusza w ramiona natury w poszukiwaniu spokoju. Jej życie, przepełnione pasją do sportu i różnorodnych zainteresowań, tworzy fascynujący mozaikowy portret współczesnej kobiety sukcesu.

Ścieżka kariery w latach 2009-2014

Biathlonista

W 2009 roku Denise rozpoczęła swoją profesjonalną podróż w świecie narciarstwa biegowego od wejścia w dyscyplinę zawodów. W tym okresie wielokrotnie stawała na podium w konkurencjach indywidualnych, aktywnie brała udział w zawodach Pucharu Świata oraz osiągała znakomite wyniki w wyścigach sprinterskich. W sumie miała dziewięć udanych rund w pałacu, a jej zegarki zmieniały się z godną pozazdroszczenia regularnością. Sezon 2013–2014 był prawdziwym punktem zwrotnym w jej karierze. W tym okresie narciarka nie tylko zajęła zaszczytne dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, ale także zdobyła srebrny medal w sprincie, podkreślając swoje znakomite przygotowanie i chęć wysokich wyników. Igrzyska Olimpijskie w Soczi dodały złotego blasku jej kolekcji, gdy Denise i jej drużyna zwyciężyły w sztafecie, przynosząc drużynie narodowej nie tylko zbiorowy podziw, ale także bezcenne medale.

2012-2016 o przejściu na biathlon

Oto historia Denise Hermann, która pięciokrotnie zapisała się w historii mistrzostw świata, odkąd w 2012 roku została zaproszona do niemieckiej drużyny narodowej w strzelectwie. Ale zaczęła myśleć o przejściu na biathlon. I tak po wyborach 2015-2016 narciarz w końcu podjął decyzję. Narciarstwo biegowe przestało zaspokajać jej ambicje i postanowiła spróbować czegoś nowego, wyjść ze swojej strefy komfortu. W kwietniu 2016 roku, ponieważ nigdy wcześniej nie trzymała broni, przerzuciła się na biathlon.

Broń i sportowiec

Denise nie była to łatwa sytuacja. Miała do czynienia z nieprzyjemnymi kolegami i w tym samym roku uruchomiła nowy rodzaj crowdfundingu na stronie internetowej IBU. Jej wysiłki nie poszły na marne. Najpierw została brązową medalistką, a potem wspięła się na sam szczyt swojej kariery. Aby rzucić sobie dalsze wyzwania, wzięła udział w biegach na 7 i 5 km w Związku Radzieckim. Następnie pojechała na Puchar Świata do Slavyanskiy Poklyak, gdzie w biegu sprinterskim zajęła 18. miejsce i 20. w dochodzeniu. Jej drużynie nie udało się zająć pierwszego miejsca w sztafecie.

W następnym sezonie Hermann nadal pokazywała swoją mocną formę. W Oesternd wygrała wyścig i sprint. To był jej pierwszy krok w nieznaną przestrzeń. Na swojej domowej scenie w Oberhofie zajęła drugie miejsce w sztafecie, a w Ruhpoldin zdobyła złoto w olimpijskim biegu na 10 km dochodem i sztafecie ze startu masowego. W pierwszym sprincie znalazła się także w pierwszej trzydziestce biathlonistów.

To dopiero początek biathlonowej podróży Denise Hermann. Jej talent i wytrwałość przyniosą jej jeszcze większe sukcesy na arenie międzynarodowej.

Sezon Pucharu Świata 2018–2019

Metal

Małym przełomem był występ Denise Hermann na Pucharze Świata w sezonie 2018-2019. Zaczęła od srebra i brązu w sztafetach w Oberhof i Ruhpolding, zanim jej zespół wykazał się dominacją w fazie rezerwowej. Denise kontynuowała swoje osiągnięcia w konkursach indywidualnych, wygrywając pościg i zdobywając złoto. Na Mistrzostwach Świata w Ostersund w Szwecji została złotą medalistką w biegu na dochodzenie, srebrną medalistką w sztafecie mieszanej i brązową medalistką w biegu masowym. Jako uzupełnienie swoich sukcesów, Hermann zabłysnęła w Norwegii, w Holmenka-Löne, gdzie zdobyła srebro w pościgu. Rok później Denise ponownie wystartowała w Pucharze Świata na swoich domowych zawodach w Oberhof i ukończyła sprint.

Wykorzystując swój stary numer, wygrała następnie wyścig indywidualny w Słowenii i zwyciężyła w dwóch wyścigach sprinterskich. Zajęła nowe miejsca w Kontiolahti na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Van Holtz. W przerwie między etapami Hermann nie dotarł do pierwszej trójki w sprincie i starcie masowym, ale był drugi w biegu pościgowym i sztafecie.

2019-2022 Denise odnosi coraz większe sukcesy

Na zakończenie sezonu 2019-2020 Niemka znalazła się w gronie trzech biathlonistek, obok Dorothei Weaver i Hannah Oeberg, które znajdowały się w czołowej szóstce w każdej z czterech dyscyplin Pucharu Świata. W sprincie Niemka odrzutowa zdobyła swoją pierwszą w swojej karierze małą kryształową kulę.

Zwycięstwo w zawodach

Sezon 2021-2022 pokazał, że Denise Hermann nie zamierza rezygnować ze swojej pozycji w biathlonie. Zdobyła cztery srebrne medale, jeden złoty i jeden brązowy medal na Pucharze Świata, a także zajęła drugie miejsce w sztafecie Mistrzostw Świata. Jej występy były imponujące, a ona nadal wykazywała się konkurencyjnością na poziomie międzynarodowym.

Warto dodać, że w 2020 roku narciarka Stena Nilsson ogłosiła chęć zmiany dyscypliny i przejścia na biathlon. Eksperci od razu zasugerowali, że jeśli Nilsson odniesie sukces w tej nowej dyscyplinie, mogłaby być godną konkurentką Denise Hermann na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku.

W sprincie Hermann zajęła 22. miejsce, a w pościgu zajęła siedemnaste miejsce. W sztafecie pobiegła na ostatnim, czwartym etapie. Niemiecka drużyna wystartowała z czwartej pozycji, dzięki dobrej pracy poprzednich zawodników, którzy pokonali włoską drużynę. Denise Hermann poprowadziła swoją drużynę do brązowych medali w biegu masowym, zajmując trzynaste miejsce.

Opinie